NEC heeft woensdag de jaarcijfers over het seizoen 2024/25 gepresenteerd. De Nijmeegse club zet goede stappen, maar noteerde, mede door de geklapte transfer van Kento Shiogai, nog wel een verlies. Hoewel de omzet steeg, gingen de kosten ook omhoog. Dat gaat hand in hand met de aankoop van het stadion en het in eigen beheer nemen van onder meer de horeca.
Qua netto omzet is NEC van ongeveer 18,7 miljoen in het seizoen 2023/24 gegaan naar 22,5 miljoen in het seizoen 2024/25. Dat heeft onder meer te maken met het in eigen beheer nemen van de horeca en de grote verkoop van de merchandise, die afgelopen seizoen boven de miljoen zat.
Ook de nieuwe hoofdsponsor en het nieuwe sponsorhuis hebben een grote rol gespeeld voor de club. Dit had zelfs de meeste impact. “Elke partner is aanzienlijk meer gaan betalen, maar daardoor kunnen we NEC als merk beter verkopen”, zo vertelde algemeen directeur Wilco van Schaik.
Boekhoorn
Uiteindelijk kwam NEC uit op een nettoresultaat van 1,2 miljoen euro verlies, ten opzichte van 1,8 miljoen verlies een jaar eerder. Het eigen vermogen ging van -1,8 miljoen euro naar een positieve 3 miljoen en daarmee ging ook de solvabiliteit enorm omhoog. Bruto kwam de club uit op een verlies van zo’n 3,5 miljoen euro, ten opzichte van een verlies van vijf miljoen een jaar eerder. Dat gaat dan om het bedrag voor de transfers.
NEC wordt steeds zelfstandiger als het gaat om de financiële kant van het voetbal, maar Marcel Boekhoorn blijft de club helpen. In dit geval gaat het om zes miljoen euro. Dit is een garantstelling van de ondernemer, maar de club heeft goede hoop om in het seizoen 2025/26 op eigen benen te staan. We doen er alles aan om het zelf te doen, dus daarom hebben we met Marcel geen langlopend plan, maar wordt er per seizoen gekeken”, vertelt Van Schaik. “Die garantie betekent niet dat wij als Raad van Commissarissen het makkelijk hebben.”
“Er is nu genoeg waarde op het veld gecreëerd om de komende drie jaar zelfstandig door te kunnen, mocht Boekhoorn wegvallen. Zonder Marcel is er geen vangnet meer en zullen we minder risico’s nemen.” Zonder de vermogende NEC-fan is de club stabiel in de Eredivisie, maar er wordt nu ingezet op de sportieve ambities. “Al gaat zijn geld naar van alles binnen de club. Denk aan verbouwing van de fanshop, nieuwe stoeltjes, maar natuurlijk ook nieuwe spelers.” Nu ligt het fundament er om ook zonder Boekhoorn een goed draaiende Eredivisieclub te zijn. “Dat is de allergrootste stap die we met Marcel en de RvC gezet hebben.”
Tekst gaat verder onder de afbeelding

Goffertstadion
Afgelopen seizoen kwamen NEC en de gemeente tot een akkoord over de verkoop van het Goffertstadion. Hier was zo’n 4,5 miljoen euro mee gemoeid. Een flinke investering van NEC, maar wel eentje met het oog op de toekomst. Een verbouwing van het stadion is noodzakelijk, maar vervolgens kunnen er meer inkomsten uit het stadion gehaald worden. Door de aankoop van het stadion ging de materiële vaste activa omhoog van 4,5 miljoen naar net boven de tien miljoen. Hierdoor gingen ook de langlopende schulden de lucht in: van 2,5 miljoen naar 6,3. Dat zijn leningen voor de aankoop van het stadion, die de komende 30 afgelost zullen worden met daarbij een aantrekkelijk rentepercentage, zo vertelde Van Schaik.
Tekst gaat verder onder de link.
NEC ging in de personeels en kosten voor de horeca flink omhoog in het seizoen 2024/25, omdat de horeca in eigen beheer kwam. Onder aan de streep was dit wel een positief resultaat ten opzichte van de omzet die er uit de horeca gehaald werd, namelijk zo’n zes à zeven ton. En dat voor een eerste jaar.
De personeelskosten, waar ook de salarissen van de selectiespelers onder vallen, zal volgend jaar nog hoger uitvallen, dan de 15,5 miljoen die nu op de balans staat. Van Schaik stelde daarbij wel dat dit komt door de investeringen in de sportieve ambities van de club. “Maar hier is nog winst te halen, want dit zit, voor het lopende seizoen, redelijk aan de top.”
Transfers
Tijdens de presentatie van de jaarcijfers in 2024, vertelde Van Schaik dat wanneer NEC voor 30 juni 2025 een speler voor meer dan 1,7 miljoen zou verkopen, de club hard op weg zou zijn richting zwarte cijfers. Dit leek het geval met een transfer van Kento Shiogai naar Red Bull Salzburg voor 4,5 miljoen, maar deze overstap viel uiteindelijk in het water. Uiteindelijk werden Robin Roefs, Sontje Hansen en Calvin Verdonk allen voor meer dan 1,7 miljoen verkocht, maar wel allemaal pas na 30 juni 2025. Hierdoor horen deze transfers bij het volgende boekjaar.
Het transferresultaat wordt bij het volgende boekjaar meegenomen, maar dat betekent niet dat het geld al op de Nijmeegse bankrekening staat. Zo wordt het geld dat NEC verdiende aan Roefs over drie jaar afbetaald.
Tekst gaat verder onder de link.
Over het seizoen 2024/25 ontving NEC nog zo’n 4,5 miljoen aan vergoedingssommen. Dat gaat dan nog over bijvoorbeeld de verkoop van Bart van Rooij aan FC Twente en het doorverkooppercentage van Ferdi Kadioglu bij zijn overstap van Fenerbahçe naar Brighton & Hove Albion.
Voor volgend jaar verwacht NEC dus mede dankzij enkele grote transfers dat er voor het eerst in 25 jaar échte zwarte cijfers worden gedraaid. Dit was in de tussentijd enkele jaren wel het geval, maar dan ging het om nipt zwart draaien. Nu wordt er verwacht dat de Nijmeegse club boven de 3,5 miljoen in de plus gaat zitten.
Investeringen in de selectie
Waar NEC in de zomer van 2024 juist veel investeerde, denk aan spelers als Basar Önal, Koki Ogawa, Rober González en Brayann Pereira, was de zomer van 2025 juist een hele lucratieve voor de Nijmegenaren. Door de verkoop van onder meer Roefs, Hansen en Verdonk kwam er goed veel geld richting de Keizerstad. Geld dat deels geïnvesteerd werd in de aankoop van Tjaronn Chery, Deveron Fonville en Noé Lebreton, voor meer dan één miljoen euro, maar verder waren allen nieuwelingen bij NEC transfervrij.
Tekst gaat verder onder de link.
Het volledige jaarverslag van NEC over het seizoen 2024/25 vind je hier.
Foto’s: Rob Koppers en Orange Pictures



