Gonzalo Crettaz kon zich zaterdagmiddag onderscheiden bij NEC. Hij stopte een penalty van Telstar en hield zijn ploeg daarmee in de wedstrijd. Na afloop sprak hij met ForzaNEC.
“Ik probeerde er zo lang mogelijk over te doen om de penaltynemer het zo moeilijk mogelijk te maken. Maar daar hoort ook een stuk instinct bij en een stukje voorbereiding, bijvoorbeeld door videobeelden”, begon de Argentijnse doelman over het strafschopmoment. “Bij de rebound speelt ook een beetje geluk mee, maar ik ben blij dat ik die dubbele redding had.”
Terwijl het stadion nog bezig was met het VAR-moment, begonnen bij hem de mind games al, zo vertelde de doelverdediger. “Dat de scheidsrechter nog naar het scherm moest, was alleen maar beter voor mij. De strafschopnemer wil zo snel mogelijk nemen, maar door dat VAR-moment krijgt hij juist veel tijd om na te denken over waar hij de bal gaat schieten. Ik ga er dan natuurlijk zo langzaam mogelijk over doen en die druk opbouwen. Daarbij probeer ik me zo groot mogelijk te maken en heen en weer te bewegen”, zei de goalie lachend.
“Ik heb ook een soort ritme opgebouwd om mijn kansen te vergroten. Ik begin altijd met heen en weer bewegen, maak me dan even groot en daarna laat ik het aankomen op mijn gevoel en een klein beetje geluk.”
Teleurstelling
In de 66ste minuut was scheidsrechter Richard Martens na een omstreden handsbal naar het scherm geroepen. “Nu een gouden kans om Telstar op 3-1 te zetten. Hettli… maar nee, Crettaz pakt hem! En in de nastoot nog een kans, maar nee!”, aldus de commentator van ESPN. “Ik heb liever geen penalty en geen rebound, en gewoon de nul houden met het elftal”, reageerde Crettaz. “Maar natuurlijk is dit een hele goede redding. Het is altijd een goed gevoel om in korte tijd twee keer achter elkaar de bal tegen te houden. Er is niets frustrerender dan een penalty stoppen en dan alsnog de rebound erin zien gaan. Dit zijn dan wel echt een van de betere reddingen.”
Toch overheerste de teleurstelling. “Het was een moeilijke wedstrijd. Uitwedstrijden zijn altijd lastig, maar ik denk dat we deze wedstrijd hadden moeten winnen. Ondanks die redding gaven we de goals te makkelijk weg en daarin deden we gewoon te weinig. Dus ben je, ondanks een goede redding, toch teleurgesteld. Ik win liever dan dat ik een penalty stop.”
De teleurstelling droop van de keeper af in de omgebouwde mixzone, die buiten de persmomenten om als bestuurskamer fungeert. “We kregen veel kansen en speelden makkelijk door hun eerste lijn van druk heen. Daarom denk ik ook echt dat we deze wedstrijd hadden moeten winnen.”
Speelstijl
De doelman, die ook al onder Schreuder speelde bij het Spaanse Castellón en dus gewend is aan veel vooruit keepen, bleef kritisch op zijn eigen spel. “Met deze speelstijl is het belangrijk dat ik heel snel naar alle mogelijke uitkomsten kijk. In die situatie in de eerste helft, waarin de spits diep wordt gestuurd, moet ik goed naar zijn lichaam kijken. Op basis daarvan maak ik de keuze: blijf ik staan of ga ik blokken?”
“In sommige situaties ben ik net te laat, waardoor ik op het laatste moment moet switchen. Dan kies ik alsnog voor het blok en maak ik mezelf breed, om een penaltymoment te voorkomen.
Foto: Orange Pictures



