Bryan Linssen was andermaal belangrijk voor NEC. Nadat de Nijmegenaren de eerste kans van Telstar gepromoveerd zagen worden tot doelpunt, was het de Limburger met de gelijkmaker vlak voor rust. Ook ging hij volop in de strijd en baalde hij flink van het resultaat. Verder gaat hij in op het moment aan het einde van de wedstrijd met de VAR.

“Het was ook niet meer dan terecht dat we scoren”, begint Linssen over zijn doelpunt de analyse van de wedstrijd. “Het gevoel is dan wel van: oké, we zijn goed bezig en moeten zo doorgaan. Alleen in de tweede helft krijg je ook best onverwacht, zonder dat we een kans tegen hadden gehad, de 2-1 tegen. Dan ook nog een penalty. Op een gegeven moment is het meer hopen op. Dan ga je alles geven om de goal te maken, maar wordt het voetbal er niet beter op.”

Na de 2-1 was het opnieuw Kento Shiogai die als invaller het net wist te vinden. Hij begint een klein fenomeen te worden. “Hij doet het ontzettend goed en hij is ontzettend belangrijk voor ons. Dat laat hij wekelijks zien. Vandaag doet hij het weer, maar hij moet vooral zo door blijven gaan.”

Toch leek het voor NEC daarvoor mis te gaan. Telstar kreeg een makkelijk gegeven penalty mee. Even later leek NEC op 2-3 te komen, maar floot scheidsrechter Richard Martens voor een overtreding. De VAR riep de scheids naar het scherm om de goal van NEC toch goed te keuren, maar de arbiter bleef bij zijn eerste oordeel. “We hebben inderdaad al wat cruciale beslissingen tegen gehad, maar het is wat het is”, is Linssen nuchter. “We hadden het eerder af moeten maken, dat hebben we aan onszelf te danken. Uiteindelijk verlies je twee punten.”

VAR-moment

“Ik heb het nog niet teruggezien, maar het is wel iets waar de ene scheidsrechter voor zal fluiten en de andere niet. Meestal op zo’n belangrijk moment in de wedstrijd en er contact is, fluiten ze wel af.” Toch deed Linssen er alles aan om scheidsrechter te beïnvloeden, als de VAR zo lang duurt. “Ik ga vooraan bij de scheids staan en met hem in gesprek: ‘Als de VAR zolang twijfelt om jou in het gelijk te stellen, dan zal het toch wel heel erg licht zijn’. Alleen zei hij gewoon dat het gaat of er wel of geen contact is. Ik had gezien dat er contact was, dus toen dacht ik het al.”

“Hij praat natuurlijk met de VAR. Dan probeer ik hem een beetje te beïnvloeden. ‘Als ze het niet weten, dan zal je toch wel fout zitten’ zeg ik dan. Dan ga ik van: ‘Oh, meen je dat nou?’ en dan ga je dat spelletje proberen te spelen. Ik probeerde hem een beetje een hoekje in te drukken. Dat zit er na 17 jaar voetbal wel in.”

Linssen keek de beelden nog niet terug, dat is voor de busrit. Wel werd het voorval onderling besproken. “Er was geen boosheid in de kleedkamer, maar wel een bepaalde teleurstelling over het resultaat. We kwamen hier voor een resultaat en ik denk ook dat we dat hebben laten zien. Er is geen moment van onderschatting geweest of van laksheid, want we hebben allemaal gestreden. Hun keeper heeft ze een paar keer op de been gehouden. We vergeten een goede eerste helft te verzilveren.”

Foto: Orange Pictures