Dirk Lotgerink en Chiron Rengers zijn een leven lang NEC-supporter. In de rubriek Tikkie-Takka schrijven ze elkaar over alles wat met rood-groen-zwart te maken heeft.
Drunen, 25 maart 2025
Nou Dirk, gelukkig hebben we de foto’s nog! Dat was me het avondje wel, bij die 100e. Je uitnodiging om het hier te hebben over mentale weerbaarheid van gevoelig Gen-Z’ers laat ik even naast me liggen. Net als mijn dochtertje trouwens, want die vond een nachtje doorslapen in haar eigen bed niet wenselijk. Daardoor kwam wel je derde punt naar voren: de generatiekloof.
We worden oud, Dirk! Of in ieder geval: dat is te hopen. Maar de laatste tijd heb ik steeds vaker het gevoel dat er inderdaad ruimte ontstaat tussen de generaties. Afgelopen week nog: vier jeugdspelers kregen een contract. Abubakarr, Jeremy, Mandela en Mees waren nauwelijks geboren toen wij op een bier-/ en zegetocht door Europa trokken in 2008. Ik zeg bewust ruimte, want met een kloof maak je het ook zelf te groot.
Ik zie het dan ook als een taak van de oudere generatie om dat stokje goed door te geven aan de volgende. Zoals vriend J. dat met ons al jaren geleden deed: hij was erbij toen ik voor het eerst liefdesverdriet ervoer, verdrietig op een bankje in het Kronenburgerpark.. Zoals wij soms proberen te doen bij onze eindredacteur en zeker bij onze kinderen. Ik moet aan een tekst van rapper Diggy Dex denken:
Ik zal je laten zien wat ik tot nu toe weet,
Het is lang niet alles,
Ik heb ook maar wat gedaan,
Misschien dat je het vergeet.
En zo zou het ook moeten zijn onder supporters. We leren elkaar de nederigheid van het spelen van nacompetitievoetbal, we jubelen met elkaar over successen in Nederland en ver daarbuiten. We vertellen elkaar dat standaard voetballen in de Eredivisie niet de norm is, dat uitvakken met 1000 man echt bijzonder zijn. Uiteindelijk zijn we ‘maar’ NEC, waar Ron de Groot en Jack de Gier de norm waren en niet kampioenenmakers en duurbetaalde vedetten. Maar dat is wel het NEC, waar we allemaal ooit verliefd op worden. De enige plek waar liefdesverdriet géén optie is.
Tot snel!
