In de rubriek Hoe Gaat Het Met? kijken we weer naar de lotgevallen van oud-spelers van NEC. Van een blessuredrama in Denemarken tot exotische transfers in Azië, een stunt in Eindhoven en een droomdebuut met een hattrick: de oud-NEC’ers laten zich weer van alle kanten zien.

Anthony Musaba koos deze zomer voor een avontuur in Turkije en tekende een meerjarig contract bij Samsunspor in de Süper Lig. De buitenspeler, die in Nijmegen doorbrak, hoopt daar na omzwervingen via onder meer AS Monaco, sc Heerenveen en Sheffield Wednesday eindelijk stabiliteit te vinden.

Ibrahim Cissoko gaat opnieuw een Engels avontuur aan: Toulouse verhuurt de flamboyante aanvaller aan Bolton Wanderers, de traditieclub die tegenwoordig in League One speelt. Elayis Tavsan krijgt in Italië de kans op zichzelf opnieuw te bewijzen. Hellas Verona verhuurt hem aan Reggiana, actief in de Serie B.

Een oud-NEC’er die positief in het nieuws kwam: Nils Rossen. De Wijchenaar, die jarenlang de jeugdopleiding in Nijmegen doorliep en inmiddels basisspeler is bij het gepromoveerde Telstar, maakte vorig weekend een onvergetelijke avond mee. Telstar won namelijk in Eindhoven met 0-2 van landskampioen PSV. Een zege die in heel Nederland als een historische stunt werd bestempeld. De laatste Eredivisie-zege van de Velsenaren was immers 47 jaar geleden, op 30 april 1978 tegen FC Volendam (1-0).

Tekst gaat verder onder het Instagram-bericht.

Een lichtpuntje voor Ferdy Druijf: na lang blessureleed, hij speelde zijn laatste wedstrijd begin 2024 voor PEC Zwolle, is hij eindelijk terug. De spits is dit seizoen actief voor Almere City en bekroonde zijn debuut meteen met een droommiddag: een hattrick uit bij FC Emmen.

Ook Rogier Meijer kwam deze week verrassend in het nieuws. De Doetinchemmer zat als interim-trainer van Bayer Leverkusen voor het eerst op de bank na het ontslag van Erik ten Hag. Zijn officieuze debuut bij de Duitse grootmacht verliep succesvol: Leverkusen won het oefenduel van Viktoria Köln met 2-1.

Tekst gaat verder onder de afbeelding.


Gregor Breinburg is een nieuw avontuur begonnen als zaakwaarnemer. Samen met zijn partner Karim El Yakobi (voormalig scout van PSV en NEC) richtte hij Global Next Sports op. Het kantoor richt zich op de totale ontwikkeling van spelers, zowel binnen als buiten het veld, en wil zo meerwaarde creëren voor zowel speler als club.

Niet al het nieuws is vrolijk. Magnus Mattsson, die NEC vorig jaar verruilde voor FC Kopenhagen, is voorlopig uitgeschakeld. De Deen liep een zware knieblessure op in de wedstrijd tegen FC Basel en moet de rest van het seizoen toekijken. Een flinke aderlating voor beide partijen. Mattsson scoorde dit seizoen in alle competities al vijf keer in elf wedstrijden.

Tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verder met de transfers van afgelopen window. Rodrigo Guth maakte een opvallende stap van Fortuna Sittard naar het Argentijnse Talleres de Córdoba, terwijl Luxemburgs international Yvandro Borges Saches dit seizoen zijn minuten gaat maken bij Heracles Almelo. Mathias Ross dook deze zomer op in Engeland en sloot zich aan bij Plymouth Argyle in de League One.

Nog verder weg van huis belandde Anton Fase, die zijn handtekening zette bij PSIM Jogja in Indonesië. Ook Jordy Bruijn koos voor Azië; hij verruilde de Eredivisie voor Bali United en voetbalt nu tussen de palmbomen. In Turkije tekende middenvelder Andri Baldursson bij Kasimpasa, terwijl de Australische middenvelder Stefan Mauk in Vietnam speelt: hij wordt door Adelade United uitgeleend aan Công An Hà Nội.

Victor Pálsson keerde terug naar Scandinavië en sloot aan bij AC Horsens, dat op het tweede Deense niveau uitkomt. Kevin Bukusu koos voor België en draagt komend seizoen het shirt van RFC Seraing. Dichter bij huis streek Lucas Woudenberg neer bij FC Dordrecht, waar hij als directe vervanger van NEC-aanwinst Deveron Fonville werd binnengehaald.

Soms is blijven ook een prima keuze. Souffian El Karouani van FC Utrecht stond nadrukkelijk op lijstjes in het buitenland. Spartak Moskou meldde zich en ook FC Porto toonde serieuze interesse, maar uiteindelijk bleef de Marokkaans international in de Domstad. Vanuit Utrechtse hoek klonk door dat er een bedrag in de buurt van tien miljoen nodig zou zijn om hem los te weken en zover kwam het niet. De linksback gaat dit seizoen sowieso acht Europese duels met Utrecht spelen en kan volgend jaar zijn transfervrije status verzilveren.

Tekst gaat verder onder de afbeelding.

Ook lager in het voetbal zijn oud-NEC’ers actief. Zo gaan Geoffrey Castillion en Terell Ondaan komend seizoen samen spelen bij de zaterdagamateurs van Ajax. Tobias Haitz, de Duitse verdediger die twee seizoenen in Nijmegen actief was, heeft inmiddels zijn eerste stappen als trainer gezet. Hij is aangesteld als hoofdcoach van het vrouwenteam van SV Rosellen, een club uit Neuss (voorstad van Düsseldorf), uitkomend op het achtste niveau van Duitsland.

Luc Netten, de verdediger die eenmaal uitkwam in de hoofdmacht van NEC, tekende recent op amateurbasis bij FC Eindhoven. Joey Sleegers, maakte juist de stap van FC Eindhoven naar het buitenland: de Helmonder gaat voetballen op het vierde niveau van Spanje bij Terrassa FC. Mathias de Wolf speelt komend seizoen voor RFC Knokke, actief op het derde niveau van België.

Nog twee transfers op internationaal niveau. Landry Dimata tekende op Cyprus bij Pafos FC, dat dit seizoen in de Champions League actief is. Arnaut Danjuma bleef in Spanje, maar verruilde Villarreal voor Valencia in LaLiga.

Tot slot een bijzonder bericht: op 6 september speelde Wilfried Bony een afscheidswedstrijd bij Sparta Praag. Er stonden twee teams op het veld: een Sparta Praag Legends Team en Bony Wilfried’s Team, gevuld met oud-ploeggenoten van onder meer Vitesse, Swansea, Manchester City en het Ivoriaans elftal.

Foto’s: Orange Pictures en Rob Koppers