Rogier Meijer is teleurgesteld dat zijn ploeg is uitgeschakeld in het bekertoernooi. De trainer zag een ploeg die de hele wedstrijd gestreden heeft voor een goed resultaat, maar erkent dat zijn team ook wel één van de gecreëerde kansen had mogen afmaken.

De teleurstelling overheerst uiteraard bij de trainer. Dus komt deze ook wel even binnen. “Jazeker, als je 119 minuten strijdt om door te gaan. Dan is het hartstikke zuur dat je hem in de laatste minuut tegen krijgt. Ook gezien de kansen en het speelbeeld. Met de verlenging en het laatste uur had ik het gevoel dat wij hem eruit gingen slepen. Alleen dat is niet gebeurd. Dat is ook de fase waarin we zitten. Als je ze zelf niet maakt, dan voelt het soms ook als onrecht.”

“Ik denk dat we de beste kansen hebben gehad in de wedstrijd. De meest uitgespeelde kansen. Die maak je niet en ik denk dat we ook pech hebben met het penaltymoment uiteraard”, stelt de trainer bij ForzaNEC. Meerdere hoofdpersonen waren dat met hem eens. “Alleen dat bepaalt wel de wedstrijd. Als je ze niet maakt, blijft het een wedstrijd die op en neer gaat. Als je hem wel maakt, denk ik dat we nog iets meer ruimte krijgen. Dat is ook hoe het nu is. Ik denk dat we weinig echte kansen hebben weggegeven. De ploeg heeft compact verdedigd, hard gewerkt. Alleen het spel in de zestien aan de andere kant is op dit moment niet voldoende om makkelijk te scoren.”

Wisselingen

NEC is een team dat zoekende is en met weinig vertrouwen speelt, erkent Meijer ook. “Maar je hebt ook een aantal andere jongens die beginnen. We spelen met een rechtsbenige linksback omdat Ouwejan ziek was. Nuytinck kon niet spelen, dus je hebt daar best wel wat dingetjes moeten proberen. Ik vond dat Lyra (Lefteris Lyratzis, red.) het eigenlijk heel goed deed aan beide kanten. Maar je ziet wel dat het voetballend wat stroever is. Met de wissels die we konden brengen, gingen we ook beter voetballen, iets makkelijker voetballen. We hadden ook wat meer dreiging naar voren toe. Dat is ook hoe het nu is. Verwacht niet dat we deze tegenstander op dit moment van het kastje naar de muur sturen. Alleen je krijgt drie grote kansen en daar moet je er één van afmaken.”

Met name voorin schort het aan scherpte en vertrouwen bij de Nijmegenaren. Of de trainer dat zorgen baart? “Ja, zeg het maar. We hebben ook momenten gehad met Ogawa en Hansen dat ze ze wel binnenprikken. Ik denk dat het ook fases zijn in een seizoen, fases zijn in vorm, in carrières van spelers. Dat is heel normaal. Alleen ja, het is wel heel belangrijk dat die er wel in waren gegaan. Dat hoort er ook bij. Uiteindelijk kan, en moet, dat ook gaan draaien. Dat had vandaag al gekund, maar dat is niet gebeurd.”

Foto: Orange Pictures