Afgelopen zondag won NEC met 1-2 van Heracles. Daardoor plaatste NEC zich voor de play-offs voor Europees voetbal. In de 60e minuut kwam Başar Önal in de ploeg, en nog geen drie minuten later scoorde de Turkse jeugdinternational voor het eerst voor NEC. Hij vertelde tegen ForzaNEC over de play-offs, zijn eerste doelpunt en over de wedstrijd in Almelo. “Als een soort bedankje wilde ik het met z’n allen vieren, ook de mensen op de bank.”

Önal speelde meer dan 1300 minuten voor NEC in de Eredivisie, maar scoorde daarin niet. Tegen Heracles had hij maar drie minuten nodig. “Dat voelde heel goed, ik ben hier heel blij mee. Ik ben een aanvaller, ik weet van mezelf dat ik dit soort goals kan maken. Alleen het moest er nog uit komen. Het is een kwestie van erin blijven geloven. Dat was af en toe wel moeilijk, maar uiteindelijk is het wel gekomen, op een belangrijk moment.” Een belangrijk moment was het zeker, door de goal van Önal eindigde NEC op de achtste plek. Nadat hij de bal in de touwen schoot, rende hij gelijk naar de staf van NEC. “Dat deed ik omdat ik heel veel aan ze heb gehad. Ik had het er moeilijk mee dat ik er niet in slaagde om belangrijk te zijn, kijkend naar goals en assists. De staf, het team en ook de mensen bij de club hebben me altijd dat vertrouwen gegeven, dat het wel komt en dat ik het kan. Ze zeiden dat ik geloof moet houden. Dus als een soort bedankje wilde ik het met zijn allen vieren, ook de mensen op de bank.”

Tekst gaat verder onder de afbeelding.

Play-offs

NEC neemt het op tegen FC Twente in de play-offs. “Twente is een goede ploeg, maar we moeten daar heen gaan met beide benen op de grond. We gaan moeten strijden, wat we deze week ook gedaan hebben. Dan gaan we laten zien dat we wel goed kunnen voetballen en dat we kunnen winnen. We moeten erin blijven geloven, dan komt het goed.” NEC leek in een mindere periode te zitten, maar verraste door met 0-3 van Ajax te winnen en in de twee wedstrijden daarna allebei drie punten te pakken. “Het is een terechte vraag hoe we dit gedaan hebben. We bleven erin geloven en lieten de koppen niet hangen. We hebben het goed afgesloten, daardoor zijn we achtste geworden. Het ligt eraan hoe je eindigt en niet hoe je begint.”

Of Önal twee weken geleden verwacht had dat NEC achtste zou eindigen? “Ja, zolang het kan wel natuurlijk, maar je merkt dat we het moeilijk hadden om meerdere wedstrijden achter elkaar winnen. Daarom moesten we wel realistisch blijven, de overwinningen op Ajax en NAC hebben ons deze uitgangspositie gegeven en die kans hebben we weer met beide handen gepakt.” De eerste helft van de wedstrijd speelde NEC niet goed. “Heracles had natuurlijk ook nog wat te winnen, daardoor was het een moeizame wedstrijd. Dan krijgen we de 1-0 tegen. Maar daarna creëren we drie goede kansen, waarvan Sontje Hansen er één binnenschiet. Dus we zien meteen dat tegengas van ons. Wanneer we de 1-1 maken, snel na de 1-0, dat geeft een goed gevoel voor ons. Dan gaan we met meer vertrouwen voetballen en komen we tot betere kansen. We hadden misschien zelfs nog uit kunnen lopen.”

Foto: Orange pictures