Het afscheid van Rogier Meijer in De Goffert was dik geslaagd. Na een periode van acht jaar komt er een einde aan tijdperk van Meijer bij NEC. De oefenmeester hoopt dan nog op een toetje in de vorm van play-off voetbal. “Onze doelstelling was play-offs en daar wordt je op je afgerekend.”
“Ik schrok er wel een beetje toen ik de lucht in ging”, begint Meijer tegenover ForzaNEC. De oefenmeester kijkt met een geslaagd gevoel terug op zijn afscheidsfeestje in De Goffert van afgelopen woensdag. “De waardering is mooi. Ergens is het ook ongemakkelijk op zo’n veld. Het mooiste was dat er nog zo veel mensen waren. De manier waarop dat ging was top. Zowel door de club, spelers en supporters.”
Tekst gaat verder onder de afbeelding.

Toegezongen
Vanuit Vak 080 werd de naam van de trainer gescandeerd.. Dat is in zes jaar tijd ook wel eens anders geweest. “Het is fijn dat dit is gebeurd. Je kan ook afscheid nemen met de verhuisdozen in de auto. Uiteindelijk hebben we van het dalen weer een piek kunnen maken. Dat past ook wel weer bij het verhaal van mij en NEC. Hopelijk kan ik daar nog een mooi afscheid van maken.” De rol van Meijer is daarin erg belangrijk geweest zagen ook Carlos Aalbers en Wilco van Schaick. “Ik ben niet iemand die met tegenslag de moed opgeeft. Ik blijf geloven in de jongens en wat we doen. Dat probeer ik uit te stralen. Opgeven zit niet in me. Het vak van trainer is nou eenmaal zo.”
“Je wilt op een goede manier vertrekken”, vervolgt Meijer. Zowel tegen Ajax en NAC won de ploeg met 3-0 en dus is de kans op play-offs groot. “Nu staan we op die positie en gaan we er ook vol voor. Dit is wat we graag wilden. Onze doelstelling was play-offs en daar wordt je op je afgerekend. Uiteindelijk kijken de mensen naar de ranglijst en resultaat.” NEC staat op poleposition en heeft wellicht genoeg aan een punt, mits resultaten op de andere velden een voordeel zijn. “Op voorhand wil je gewoon winnen. Je wilt zo de wedstrijd in gaan. Het kan ons iets moois geven.”
Vizier op Heracles
Tegenstander Heracles speelt ook nog vol voor de Europese play-offs. Het zal een verhit potje gaan worden in Almelo. “Ze zullen moeten winnen. Daar moeten we als team van op de hoogte zijn. Dat zal zichtbaar zijn in gedrag en houding. Het is hun laatste thuiswedstrijd. We hebben zelf gezien wat dat met ons deed. Die facetten nemen we tot ons op voor zondag.” Twee keer dit seizoen won Heracles van NEC. “Thuis begonnen we heel slecht met twee vroege goals. In de bekerwedstrijd hadden we wat pech. Dus het ligt dichtbij elkaar”, sluit Meijer af.
Foto’s: Orange Pictures



