NEC gaat maandag voor de tweede keer op bezoek bij Jong Ajax. De Nijmegenaren verloren met 2-0 van de Amsterdamse beloften, nu wordt de wedstrijd overgespeeld. NEC zal uit een ander vaatje moeten tappen.

"We moeten weer uitgaan van onze eigen kracht en twee tandjes erbij ten opzichte van de eerste wedstrijd. Dan moeten we daar ook winnen", blikte Calvin Verdonk vooruit. "In het eerste duel hadden we in de eerste twintig minuten de controle. Daarna hadden we moeite met drukzetten en werden de ruimtes te groot. Dan zag je wel dat Jong Ajax goed kon voetballen.

"We moeten ze snel en goed onder druk zetten, dan gaan ze veel de lange bal spelen", vervolgde Verdonk. "Wij winnen achterin bijna alle duels. Als we de tweede bal winnen, krijgen we de wedstrijd onder controle. Dan moeten we de spelers voorin in stelling brengen en zij moeten het verschil maken."

Foto: Rob Koppers