Met NEC bovenaan de Eredivisie is de sfeer in Nijmegen goed. Twee ruime zeges zorgen voor vertrouwen in selectie. Toch kijkt Vito van Crooij, vorig seizoen nog topscorer van de Nijmeegse club, met gemengde gevoelens terug op de competitiestart: zijn ploeggenoten schitteren, terwijl hij voorlopig genoegen moet nemen met een rol als wisselspeler. Maar opgeven? Dat staat niet in zijn woordenboek.
Met de druppels zweet op het voorhoofd komt Van Crooij het trainingsveld afgestapt. De vleugelaanvaller kijkt nog maar eens hoeveel media er af is gekomen op de huidige koploper van de Eredivisie. “We zijn goed gestart hé”, knipoogt de buitenspeler. “Tegen Heracles speelden we grotendeels met een man meer en Excelsior was nog niet compleet. Die wedstrijden moet je dan wel winnen.”
Dat gebeurde ook twee keer met grote cijfers waardoor de euforie heerst in Nijmegen. “We hebben veel goede dingen laten zien. De energie die we in wedstrijden leggen is super hoog. Van te voren is het altijd afwachten hoe het gaat met een nieuwe trainer en een nieuw systeem. Dat heeft tot nu toe goed uitgepakt.”
Flitsende start
Onder leiding van Dick Schreuder speelt NEC aanvallend voetbal en dat in een nieuwe formatie. “Ik heb nog niet veel gespeeld in dit systeem. In de invalbeurten die ik heb gekregen heb ik het prima gedaan. Het ligt mij wel hoe de trainer wil spelen.” De verschillen met Rogier Meijer zijn groot, ziet ook de Limburger. “We spelen nu veel één op één met ruimte in onze rug en de verdediging. De afgelopen wedstrijden zag je ook dat de tegenstander daar makkelijker gebruik van kon maken. Daarin kunnen we ons nog wel verbeteren, want Heracles kreeg drie behoorlijke kansen in de beginfase. Er zit veel risico in dit systeem, maar ook ontzettend veel energie.”
“Het is voor het eerst in m’n carriére dat ik vanaf het begin van de competitie als wisselspeler start.”
De lat ligt hoog na een sterke start, maar waakzaam zijn voor het ‘vechtvoetbal’ van NAC is ook aan de orde. “NAC speelt ook met veel energie. Afgelopen zondag maakten ze een goede indruk. Het wordt geen makkelijke wedstrijd, al is NAC-thuis en uit wel een wereld van verschil. Als wij dezelfde manier van spelen hanteren als in de andere twee wedstrijden en minder fouten maken, dan moeten wij thuis winnen van NAC.”
Reserverol
Tot nu toe moet Van Crooij na een goed seizoen vanaf de zijlijn toekijken naar zijn ploeggenoten. “Het is voor het eerst in m’n carriére dat ik vanaf het begin van de competitie als wisselspeler start. Dat is nooit fijn voor een speler. Je verwacht het niet na zo’n goed jaar. Het enige wat ik kan doen is hard blijven werken. Hopelijk krijg ik de kans om mijzelf in de basis te spelen.”
Tekst gaat verder onder de afbeelding.

Nadenken over zijn toekomst in Nijmegen is dan vaak één van de gedachtes als je niet bij de eerste elf hoort. Toch blijft Van Crooij strijdbaar. “Als ik elke dag op de training laat zien dat ik goed ben, dan hoop je een kans te krijgen. Er is wel interesse geweest, maar ik heb er vertrouwen in dat ik hier ga spelen. Uiteindelijk kiest de trainer de beste elf en hoor ik daar blijkbaar niet bij. Als ik de kans krijg, moet ik hem pakken”, sluit Van Crooij strijdlustig af.
Foto’s: Rob Koppers en Orange Pictures



