Het was zondag niet de dag van FC Groningen-doelman Etienne Vaessen. Na een slippertje bij de 3-0, bleef hij zenuwachtig en had het publiek in De Goffert hem in de tang. Vaessen had er flink de pee in na afloop.
Met een 3-0 achterstand zochten de Groningers de kleedkamer op. Na rust werd hier niet beter. “Het is lang geleden dat ik de hele tijd naar de klok heb gekeken totdat de wedstrijd is afgelopen. Die klok ging heel langzaam”, beaamt Vaessen bij de NOS. Ook bij ESPN was de doelman duidelijk: “Een totale off-day van mij en de rest van het team. Het was niet onze dag.”
Penalty
Het ging al snel mis bij Groningen, want na vijf minuten benutte Koki Ogawa een strafschop. “Ik denk dat het een makkelijk gegeven penalty was, maar het is door de VAR gecheckt, dus daar mogen we niet over zeuren”, stelt Vaessen. Vooral de 3-0 kwam op zijn conto. “Dat mag mij, met mijn ervaring, niet overkomen. Zodra ik die bal krijg moet ik ‘m gelijk lang trappen. Die neem ik op me. Het leven van een keeper hè…”, verzucht hij.
Het verval van Groningen is enorm, aangezien zij goed aan dit seizoen begonnen. “In het begin was alles hosanna en denkt men dat wij Europees voetbal gaan halen. Toen hebben wij als groep al gezegd dat we bij elkaar moeten blijven. We hebben handhaving afgesproken. Wij weten dat we een jonge groep hebben en dat we uit de Keuken Kampioen Divisie komen. Uiteindelijk moeten wij dat recht gaan zetten.”
Foto: Rob Koppers