Pim van de Meent is overleden. Van de Meent was tussen 1963 en 1965 speler van NEC, maar is vooral bekend vanwege zijn trainerscarrière bij de Nijmeegse club. Van de Meent is 84 jaar oud geworden.
In 1981 werd Van de Meent trainer van NEC. In het seizoen 1892/1983 degradeerde Van de Meent met de Nijmeegse club, maar tegelijkertijd haalde hij wel de bekerfinale. Daarin ging NEC ten onder tegen Ajax. Ondanks de verloren finale mocht NEC het seizoen erop Europees voetbal gaan spelen. Nadat in ronde 1 van de Europa Cup II het Noorse SK Brann werd verslagen, kwam FC Barcelona in de tweede ronde naar De Goffert.
Van de Meent kwam tegen alle verwachtingen met zijn NEC op een 2-0 voorsprong, maar zag de Catalanen zonder de geblesseerde Diego Maradona uiteindelijk toch met de zege naar huis gaan (2-3). De return in Camp Nou eindigde in 2-0. Van de Meent zou NEC in 1985 weer terugbrengen naar de Eredivisie, waarna hij en de club in onderling overleg uit elkaar gingen.


Foto’s: Rob Koppers / Rob C. Croes / Anefo – Nationaal Archief Fotocollectie Anefo