NEC won zondag van Fortuna Sittard. In de eerste helft scoorden beide teams een wereldgoal. Het ging nog even gelijk op in de tweede helft, maar NEC wist eerder een cruciaal doelpunt te maken om het momentum te krijgen. Het doelpunt zorgde wel voor veel vraagtekens bij de Limburgers. Iván Márquez liep tegen de keeper van Fortuna aan en daardoor zou doelman Luuk Koopmans niet bij de bal kunnen.
Vanuit Fortuna Sittard kwamen er gemixte reacties. Danny Buijs, de coach van Fortuna, vond het geen overtreding op de keeper en rekende de keeper zelfs een fout aan. “Ik vind dat de speler van NEC hoort te liggen, niet je keeper.” Daarnaast maakte de Dordtenaar ook duidelijk naar de rest van het team wat hij hiervan vindt. “Ik vind dat we dat organisatorisch beter moeten doen. Ik heb tegen die jongens gezegd: ‘Jullie willen naar de Premier league of naar de Bundesliga?’ Daar moet je niet aankomen met dat dit overtredingen zijn. Daar gaan ze daar niet voor fluiten. Dus ik ben blij dat we dat in Nederland ook niet doen.” Hij vond dat Márquez geen overtreding maakte. “Je mag toch wel een beetje de keeper hinderen. Het is niet zo dat dit korfbal is.”
Beschermde status keepers
Maar er was ook een andere mening binnen de selectie. De doelman in kwestie, Koopmans, vertelde tegenover ESPN zijn mening over de corner. “Dit is in mijn ogen 1000 procent een overtreding. Op het moment dat ik de bal wil vangen, duwt hij mij weg in de vijf meter. Dat mag nooit.” De doelman sprak nadrukkelijk over een ‘beschermde status’ in het vijf meter gebied. “Volgens mij zie je het ook op drie verschillende camerastandpunten dat hij mij net voordat ik de bal wil vangen wegduwt. Dat mag in de vijf meter niet.”
Luuk Koopmans grijpt telkens terug op een spelregel over de beschermde status van een keeper in het vijf meter gebied. In de spelregels van de KNVB staat er echter niks over die regel waar Koopmans het over heeft. Ongeacht of dit een geldige goal is of niet, de regel die lijkt niet te bestaan. Zo zegt scheidsrechter Marisca Overtoom, die actief fluit in de Azerion vrouwen Eredivisie, tegen ForzaNEC. “Die regel is al lang gewijzigd; Als de keeper in balbezit is, dan mag hij niet aangevallen worden. Verder moet hij gewoon behandeld worden als een normale veldspeler.” Het lijkt er dus op dat scheidsrechter Nagtegaal correct heeft gehandeld en dat dit een grijs gebied is binnen de spelregels.
Foto: Rob Koppers