Na een half jaar gespeeld te hebben BK Häcken in Zweden is Lars Olden Larsen weer terug bij NEC. Met nieuw perspectief en veel positiviteit staat de Noor weer op Nijmeegse trainingsveld. Zijn doel? Slagen bij NEC en hopen op meer speelminuten.

“Ik heb Nederland heel erg gemist, met name mijn ploeggenoten en mijn appartement in de stad”, begint Olden Larsen keurig in het Nederlands. De taal is hij niet verleerd na zijn halfjarig avontuur in Zweden. “Het was oké daar, niet top. De trainer werd na vier wedstrijden ontslagen. Dat was wel minder. Ik heb op ‘acht’ gespeeld en linksbuiten. Soms speelde ik goed, maar ik heb ook wel mindere wedstrijden gespeeld”, is de Noor kritisch. “Ik had gehoopt dat het beter was gegaan, maar het was niet hetzelfde team waar ik vroeger bij Häcken in gespeeld heb.”

Leerschool

Aan speeltijd geen gebrek in ieder geval voor Olden Larsen in de Zweedse competitie Allsvenskan. Een goede leerschool voor de Noor die het in zijn eerste jaar bij NEC moeilijk had. “Het was een goede ervaring. Ik wilde heel graag meer speelminuten, zodat ik mijzelf kon ontwikkelen. Je krijgt weer nieuw perspectief en positiviteit. Mijn doel is om nog steeds te slagen bij NEC. Nu het is wachten op mijn kans.” Eén ding is zeker: de stad Nijmegen bevalt Olden Larsen wel. “Zeker, maar ook de mensen in het team zijn super leuk. Ik zie mijzelf hier nog wel vier of vijf jaar blijven. Alleen voetbal is mijn werk, dus ik moet wel aan voetballen toekomen. Het plan is in ieder geval om dit seizoen te blijven.”

Want de verwachtingen waren hoog onder de supporters door de komst van Olden Larsen naar NEC vorige zomer. Toch kwam het er nog niet vaak uit bij de buitenspeler. “Het was een grote, maar goede stap voor mij. Alleen het team draaide nog niet in de eerste seizoenshelft. Ik heb mijn kans niet gepakt destijds.” Ook geeft de buitenspeler toe dat het tempo hoog ligt in de Nederlandse competitie. Iets waar Olden Larsen veel moeite mee had. “De Eredivisie brengt ook een andere druk met zich mee. Je bent ook in een nieuw land, een andere taal. Ik ben nu beter teruggekomen en hoop op een nieuwe kans. Daar ben ik echt klaar voor.”

Ondanks de mindere prestaties binnen de lijnen, zijn veel fans erg blij met Olden Larsen. Buiten het veld spreekt hij vaak met fans, die dat erg kunnen waarderen. “Dat is zo mooi en leuk. Ik vind NEC een goede club met goede fans, dus ik hoop dat ik daaraan bij kan dragen.”

Foto: Rob Koppers