Op zaterdag 15 november viert NEC haar 125-jarig bestaan met een groots jubileumprogramma in en rond het Goffertstadion. De onthulling van de borstbeelden van twee absolute clubiconen: topscorer Frans Janssen en recordspeler Sije Visser. De beelden zijn het resultaat van jarenlange inzet van supporters en de Stichting De Bloedkuul, die de rijke historie van NEC tastbaar wil maken.

De onthulling vindt plaats om 15.15 uur bij poort 2 van het Goffertstadion, voorafgaand aan de jubileumwedstrijd Mario vs Ron. Met deze officiële ceremonie krijgen de twee NEC-helden eindelijk hun welverdiende plek in het stadion. Kunstenares Lia Krol werkte maanden aan het borstbeelden van de clubtopscoorder en recordspeler.  

NEC-historie

De initiatiefnemers van Stichting De Bloedkuul wilden dat de clubgeschiedenis niet alleen in herinnering voortleeft, maar ook zichtbaar wordt voor nieuwe generaties. “We willen de NEC-historie een gezicht geven”, liet de stichting eerder weten. “En wie anders dan Janssen en Visser verdienen het om in brons te worden vereeuwigd?”

De beelden kwamen er dankzij een succesvolle inzamelingsactie onder supporters. Tijdens de thuiswedstrijd van NEC tegen Ajax op 1 december 2024 werd een grote collecte gehouden, waarbij vrijwilligers met collectebussen en QR-codes door het stadion gingen. In totaal werd er ruim zesduizend opgehaald voor de borstbeelden.

Het Goffertstadion wordt van buiten feestelijk aangekleed, met onder meer historische museumstukken van Hans Vossenberg in speciale glazen containers. Daarnaast vind je rondom het stadion vlaggen met daarop afgebeeld de helden van onze club en dus de borstbeelden van de twee NEC-iconen.

Foto: Rob Koppers