Lars Olden Larsen gaat NEC op huurbasis verlaten. De 25-jarige Noor was bezig aan zijn tweede seizoen in Nijmegen, maar vertrekt nu tijdelijk naar BK Häcken. Eerder kwam hij al op huurbasis uit voor de Zweedse club. Toen werd hij daar kampioen.
Olden Larsen begon dit jaar aan zijn tweede seizoen bij NEC. Vorig jaar zomer werd hij overgenomen van het Russische FK Pari Nizjni Novgorod, nadat hij zich daarvoor in de kijker gespeeld in dienst van BK Häcken. Daar was hij in twaalf duels vijf keer trefzeker en gaf hij ook nog eens vijf assists. Nu keert hij dus tijdelijk terug bij de Zweedse club, dat hem tot januari huurt van de Nijmegenaren. Dat komt omdat de Zweedse competitie dan afgelopen is. BK Häcken heeft een koopoptie bedongen in het huurcontract.
Na een teleurstellend eerste seizoen, waarin hij in de basis begon maar deze plek al snel kwijtraakte, ging de voorbereiding naar behoren. De Noor scoorde tegen Schouws Elftal twee keer en daarna ook tegen Standard Luik. Na een invalbeurt tegen FC Twente moest hij de wedstrijden tegen AZ en PEC Zwolle aan zich voorbij laten gaan. Tot nu toe speelde Olden Larsen 24 duels voor NEC. Daarin maakte hij één goal en gaf hij één assist.
Concurrentie
In Nijmegen was er veel concurrentie op de flanken. Zo werden Sami Ouaissa en Basar Önal gehaald. Verder spelen ook Kodai Sano, Rober González en Sontje Hansen op de vleugels, waardoor NEC niet onwelwillend tegenover een tijdelijk vertrek van Olden Larsen stond.
Na de komst van Kento Shiogai in de voorste gelederen is NEC in ieder geval nog op zoek naar een rechtsback na het vertrek van Bart van Rooij. Al lijkt het erop dat er nog een echte concurrent voor Koki Ogawa moet komen, zodat Shiogai, net als Sano vorig seizoen, de tijd krijgt om te wennen aan Nederland en de Eredivisie.
Foto: Rob Koppers