Sontje Hansen is niet langer speler van NEC. Middlesbrough FC heeft de 23-jarige buitenspeler aangetrokken voor een bedrag van minstens 3,5 miljoen euro. De Engelse club is verheugd en ook de Nijmegenaren spreken over een ’tevreden over de uitkomst van de gesprekken met Middlesbrough’.

Hansen kwam in 2023 transfervrij over van Ajax en dat zijn ze bij Middlesbrough niet vergeten. Zij spreken van een ‘jeugdexponent van de bekende Ajax-opleiding, die tien jaar bij de Nederlandse gigant heeft gespeeld’. Ook wordt zijn topscorerstitel op het WK onder 17 benoemd.

Afgelopen seizoen werd er al veel aan Hansen getrokken, maar in de zomer verloor de aanvaller zijn basisplaats. Tegen Excelsior viel Hansen niet eens in. Desondanks ontvangt NEC nog 3,5 miljoen euro voor de vleugelspeler. Dit bedrag kan oplopen tot 4 miljoen en de Nijmegenaren hebben ook een doorverkooppercentage bedongen.

Directeur spelerszaken Carlos Aalbers maakt na Robin Roefs (10,5 miljoen) nu weer een transferklapper. Hansen is na Roefs, Magnus Mattsson en Ferdi Kadioglu de duurste verkoop van NEC. “Sontje heeft de afgelopen twee seizoenen zijn eerste stappen gezet in de Eredivisie en is in die periode uitgegroeid tot een belangrijke speler in onze selectie. Zijn overstap naar Middlesbrough past bij de ambities die hij zelf heeft uitgesproken en bij onze visie als club, namelijk jonge spelers de kans geven om te groeien in een stabiele en uitdagende omgeving, met het perspectief om een volgende stap te zetten in hun loopbaan. We zijn tevreden over de uitkomst van de gesprekken met Middlesbrough en we wensen Sontje veel succes in Engeland!”, aldus Aalbers.

Foto: Rob Koppers