FC Utrecht staat momenteel op de derde plaats in de Eredivisie en bezet daarmee een plek die recht geeft op Europees voetbal. De ploeg uit de Domstad wist vorige week opnieuw drie punten binnen te slepen door Willem II in de 85e minuut over de knie te leggen. De Utrechters staan zes punten achter op de nummer twee PSV en moeten morgen een goed resultaat boeken tegen NEC om de kans op directe plaatsing voor de Champions League levend te houden.
Volgens trainer Ron Jans ligt de kracht om NEC te bestrijden vooral in het vertrouwen binnen de ploeg. “Wij hebben de Galgenwaard achter ons en daarbij heeft Wilco van Schaik ons op scherp gezet met zijn bananenschil. Voor degenen die niet weten waar ik het over heb: zoek het maar op”, zegt Jans knipogend. “Onze flow is rustiger en wij hebben meer vertrouwen dan NEC. Maar dat zegt niets, want je moet het op het veld eerst laten zien.”
Van der Hoorn afwezig
FC Utrecht is niet zonder kleerscheuren uit de wedstrijd in Tilburg gekomen. Trainer Ron Jans kan zaterdagmiddag tijdens de thuiswedstrijd tegen NEC geen beroep doen op centrale verdediger Mike van der Hoorn. De 32-jarige verdediger liep vorig weekend een lichte hoofdblessure op en mist vermoedelijk alleen het duel tegen NEC. “Het gaat niet slecht, maar het is niet goed genoeg voor morgen. Hij heeft niet echt hoofdpijn, maar voelt bij inspanning dat het niet lekker zit. Daardoor zijn er twijfels, en bij twijfel moet je met hoofdblessures geen risico nemen. Gelukkig zal hij tegen Heerenveen weer inzetbaar zijn”, aldus Jans.
Een lichtpuntje voor Utrecht is de terugkeer van Miguel Rodríguez, die na een blessure weer op de bank zit. “Dat is mooi, want hoe meer spelers beschikbaar zijn, hoe beter”, voegt de trainer toe.
Onvoorspelbare tegenstander
Jans erkent dat NEC een lastige ploeg is om te analyseren. “Het is momenteel een van de moeilijkste teams om te doorgronden. Ze wisselen vaak van systeem, zoals tegen Go Ahead Eagles, waar ze met drie centrale verdedigers speelden. Daarbij hadden ze schorsingen, blessures en veel wisselingen op verschillende posities. De laatste reeks wedstrijden gaat het minder en dan zie je dat trainers vaak dingen veranderen. Er speelt veel binnen die club, maar ze hebben ook gewoon goede spelers. Ik blijf het een gevaarlijke tegenstander vinden”, aldus Jans.
Foto: Rob Koppers
Ach, zoals elke wedstrijd en zeker door Jans zal NEC tactisch wederom afgetroefd worden.
En Pereira passeren slaat natuurlijk helemaal nergens op. Dan zie je niet in dat het probleem aan het verzaken van meeverdedigen van Ouaisa is.
Maar goed de TD heeft verzaakt door Meijer te behouden maar zoal ik in begin van seizoen al heb aangegeven dat je daarmee de ambities miet laten lopen.
Dan verzaken ze een 10 te halen.
Keer op keer gaat deze TD de fout in met mogelijke cruciale gevolgen.