Technisch directeur Carlos Aalbers schoof maandag aan bij het voetbalpraatprogramma VoetbalTijd. In het Overijsselse programma sprak de 61-jarige directeur over de ambities van NEC, de totstandkoming van transfers en enkele opvallende namen die recent met de club in verband werden gebracht.

Eén van die namen was Mees Hilgers. “Hilgers zou goed in ons profiel passen. Wij spelen met drie verdedigers achterin en hij zou uitstekend de rechterpositie van die drie kunnen invullen. Dus daar hadden we zeker interesse in”, aldus Aalbers. De technisch directeur nam contact op met Jan Streuer, zijn collega bij FC Twente. “Twente was daar heel duidelijk in: ze wilden het contract met Hilgers verlengen en keken voor die tijd niet verder. Op het moment dat hij dat contract verlengt, krijgt hij een transferwaarde die wij niet kunnen betalen. Daarbij wilde Twente hem ook niet verhuren.”

Vaste analist René Wagelaar vond dat logisch. “Hij zit in zijn laatste contractjaar. Zo’n speler kun je ook niet verhuren, want dan loopt hij volgend jaar gratis weg en kopen is geen optie, dat kost drie à vier miljoen. Dat zijn gewoon eigenwijze clubs, daar kom je niet uit.”

Terugkeer Tannane

Tijdens de uitzending kwam ook een oude bekende voorbij: Oussama Tannane. De Nederlands-Marokkaanse middenvelder speelde in het seizoen 2022/23 voor NEC en gaf onlangs in een interview aan graag terug te willen keren bij NEC of Heracles Almelo, aldus VoetbalTijd. Aalbers erkende de kwaliteiten van de 31-jarige spelmaker, die momenteel onder contract staat bij Umm-Salal SC in Qatar. “Tannane is kwalitatief een uitstekende speler, onderscheidend met zijn techniek en ingevingen. Maar we moeten ons wel afvragen of hij nog past binnen onze huidige speelwijze met constante pressing en veel intensiteit.”

Volgens Aalbers is het bovendien lastig om spelers die in de Golfstaten hebben gespeeld, direct op hun oude niveau terug te krijgen. “We hebben er nu een paar gehad. Deze zomer kwam bijvoorbeeld Darko Nejašmić, die in de Emiraten heeft gespeeld. Dat is een jongen met een goed loopvermogen en een goede instelling, maar zelfs hij gaf aan: ‘met die temperaturen en cultuur kun je je niet ontwikkelen’. Dan ben je niet top en kost het tijd om je weer aan te passen aan het Europese ritme.”

Foto: Orange Pictures